OKLEJANIE WITRYN

Oklejanie witryn, szyb – folia monomeryczna

Folia Monomeryczna – jest to samoprzylepna folia ogólnego zastosowania zewnętrznego i wewnętrznego. Występuje w różnych odmianach: błyszcząca, matowa, przeźroczysta. Folia monomeryczna ma zastosowanie tylko w przypadku oklejania powierzchni płaskich, nie posiadających przetłoczeń: szyb, tablic reklamowych, witryn, płaskich elementów samochodów. Idealnie nadaje się do oklejania witryn sklepowych, ale wadą takiego wyklejenia jest brak światła, które nie przenika przez szybę do wewnątrz pomieszczenia, a zaletą są piękne barwy i nasycone kolorem wydruk.

Oklejanie witryn, szyb – folia OWV, dziurkowana

Folia One Way Vision (OWV), to materiał perforowany jednostronnie przepuszczający światło, zadrukowany przeważnie w technologii solwentowej lub lateksowej. W foli OWV znajdują się dziurki, które umożliwiają doskonałą widoczność od wewnętrznej strony, czyli jak się znajdujemy w pomieszczeniu to wnętrze jest tylko lekko zaciemnione,  ale widzimy wszystko co się dzieje na zewnątrz. Będąc na zewnątrz nie widzimy praktycznie wnętrza pomieszczenia. Dziurki w 40% przepuszczają światło do wewnątrz. Folia OWV wykorzystywana jest głównie do wyklejania witryn oraz szyb pojazdów.

Oklejanie witryn, szyb – folia ploterowa

Folia ploterowa dostępna jest wielu kolorach. Najczęściej stosuje się ją do wykonywania napisów, nieskomplikowanych elementów graficznych, godzin otwarcia, wyklejania tła. Można ją łączyć z innymi foliami np. folą szronioną, którą wyklejamy od wewnątrz, a na zewnątrz wyklejamy folią ploterową. Folie ploterową można kleić od zewnątrz jak i od wewnątrz pomieszczenia na szybie.

Oklejanie witryn, szyb – folia mrożona (szroniona)

Do oklejania szyb stosujemy również folie okienne matowe o strukturze mlecznej (mrożonej, szronionej), aby ograniczyć przenikanie światła przez szyby. Folie tego typu zamontowaniu na szybie  zapewniają prywatność, uniemożliwiają wgląd do pomieszczeń. Rozpraszają światło widzialne, ograniczają oślepienie słoneczne, nie zaciemniają pomieszczeń. Przy oklejonych całych oknach w pomieszczeniu jest nadal jasno. Znakomicie nadają się do okien w domach jednorodzinnych, szybach balkonowych,  szpitalach, gabinetach lekarskich, oknach łazienkowych, oraz szklanych ściankach działowych. Można wyklejać całe powierzchnie szyby jak i wycinać w foli napisy i grafiki